Валентин Фречка розробив метод переробки опалого листя на папір. Так він протидіє вирубці лісів і пропонує зручний та економічно ефективний спосіб утилізації органічних відходів у містах, пише Forbes.
Український винахідник посів друге місце після голландської вченої Рошель Німейєр, яка стала першою і отримала €20 000 за свій портативний хімічний набір на основі штучного інтелекту, призначений для виявлення бактерій.
Третє місце і приз у розмірі €5000 отримала команда молодих туніських винахідників Хавла бін Ахмед, Гофран Яарі, Сулейма Бен Теміме і Сірін Аяр, які розробили «розумне» рішення для керування кріслом колісним.
На ідею використовувати опале листя для виготовлення паперу, щоб зменшити вирубку лісів, Фречку надихнули дитячі експедиції в Карпати та його вчитель хімії. Після переїзду до Франції Фречка розширив свій бізнес, співпрацюючи з глобальними компаніями, такими як LʼOréal та Chanel.
Компанія Releaf Paper, заснована у 2020 році Фречкою, переробляє опале листя на біорозкладний папір, зменшуючи потребу у вирубці лісів. Компанія використовує передові технології для перероблення листя без шкідливих хімічних речовин, створюючи з очищеного листя целюлозу для паперових пакетів і коробок. У планах на майбутнє – використання біовідходів сільського господарства, таких як стебла ананасів. Releaf Paper виробляє стільки целюлози з 2,3 т листя, скільки можна було б отримати, вирубавши 17 дерев, а їхня продукція розкладається всього за 30 днів, що набагато швидше, ніж традиційний папір.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!