Щоб охопити проєктом якомога більше освітян, які потребують девайсів для організації освітнього процесу, зокрема за дистанційною формою, компанія «Google» прийняла рішення про збільшення розміру допомоги з 43 тис. ноутбуків «Chromebook» до 50 тис. пристроїв.
Станом на 5 жовтня, перші області отримали близько 10 тис. девайсів, а саме: Дніпропетровська – 3 647; Донецька – 1102; Херсонська – 761; Чернігівська – 2273; Сумська – 1774.
Забезпечити ноутбуками решту педагогічних працівників планують протягом осені цього року.
Щоб допомогти українським учителям опанувати необхідні цифрові компетентності та освоїти нові девайси, МОН разом з компанією «Google» проведуть навчання за допомогою серії семінарів і онлайн-матеріалів, зокрема щодо використання Google Workspace for Education. Однією з таких можливостей є онлайн-курс «Цифрові інструменти Google для освіти», проходження якого доступне протягом 2022-2023 навчального року для освітян усіх рівнів на безоплатній основі.
Проєкт є продовженням ініціативи «Ноутбук кожному вчителю», а його реалізація стала можливою завдяки домовленостям Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та за підтримки Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.
У межах партнерства з МОН компанія «Google» надає ЮНЕСКО 1,2 млн євро для здійснення навчання 50 тис. педагогічних працівників на здобуття психосоціальних навичок для забезпечення підтримки ментального здоров’я їхніх учнів. Це є частиною загальної підтримки, яку надає компанія та співробітники «Google» у розмірі понад 40 млн доларів США грошової допомоги та 5 млн доларів у вигляді пожертв для гуманітарних проєктів.
Також 250 університетам і коледжам надано безкоштовний доступ до преміальних функцій Google Workspace for Education протягом шести місяців.