Засновник Бієнале, ЦСМ Білий Світ, наполегливо просуває тему левкасу в українському сучасному мистецтві. Відкриття основної виставки левкасних робіт Бієнале у березні 2019 року продемонструвало неймовірне розмаїття напрямів і сюжетів, прийомів та технік, які застосовують митці, працюючи з цим стародавнім, та водночас сучасним і актуальним матеріалом. Проект став надзвичайно популярним і (згідно найкращим традиціям кінематографу) народив спін-офф «Левкасні мініатюри».
Відвідавши цю виставку, глядачі побачать твори відомих і досвідчених митців, зокрема переможця Бієнале Миколи Журавля, Олега Денисенка, Романа Романишина, Олексія Малих тощо. Експонуватимуться також роботи молодих левкасистів, що невтомно поповнюють мистецтво як новими винаходами, так і традиційними сюжетами.
Галерея BureauArt знаходитсья за адресою: вул. Воскресеньска, 6 (дворик за тиром). Початок о 17.00.
Левка́с (від грец. λευκός — «білий») — назва ґрунту (ґрунт — основа в технології живопису). Використовувався в Середньовічному мистецтві. Після 17 століття назва «левкас» збереглася в іконописі за традиційним для православних ікон ґрунтом у вигляді порошкоподібної крейди, замішаного на тваринному або рибному клеї.
Левкасом називають також ґрунт під фарбу або позолоту на дерев'яних виробах.
Переважно ґрунтом називають перший шар покриття, нанесений на певний матеріал, котрий призначений для живопису, та розташований безпосередньо під картинним шаром.