Плагіат чи наукове шахрайство?

У видавництві Сумського педагогічного університету ім.А.С.Макаренка нещодавно вийшов з друку навчальний посібник для майбутніх істориків «Новітня історія Росії.1945-2008», авторами якого стали завідувач кафедри всесвітньої історії Щербань П.М. та доцент цієї ж кафедри Щербань Т.Ю. [Щербань П.М., Щербань Т.Ю. Новітня історія Росії (1945–2008 рр.): Навчальний посібник для студентів, які навчаються за спеціальністю 6.030300 „Історія”. – Суми: Вид-во СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2010. – 280 с.]. Яке ж було здивування, коли при знайомстві зі змістом посібника, ми впізнали у ньому скорочений варіант книжки для вчителя російських авторів «Новітня історія Росії (1945-2008)» за редакцією О.В.Філіпова, яка у Росії має декілька видань і вільно розміщена в мережі Internet. [Филиппов А.В. Новейшая история России: 1945-2006. Книга для учителя. Москва: Издательство «Просвещение», 2007. – 494 с.; История России, 1945-2008 : кн. для учителя / [А.В.Филиппов, А.И.Уткин, С.В.Алексеев и др.] ; под. ред. А.В.Филиппова. – 2-е изд. дораб. и доп. – М.: Просвещение, 2008. – 528 с.] Див.: http://mnogofiles.com/g8feilh1rj80.html

       Останнім часом навчальний процес у вищій школі все більше забезпечується новітнім навчальним матеріалом. З’являються нові навчальні посібники, що містять безліч нових оригінальних технологій та корисної інформації для студентів. Майже кожна, поважаюча себе кафедра в університетах України, має власні підручники і посібники з предметів, що викладаються. І це є не тільки добрим показником роботи кафедр, а і одним із критеріїв наукового рівня навчального закладу.

Але не рідко зустрічаються випадки, коли цей показник формується за рахунок «винахідливості» авторів, що користуються неосяжними просторами досягнень світової цивілізації – Internet.

Так вийшло з навчальним посібником "Новітня історія Росії. 1945-2008" авторами якого стали зав.кафедри всесвітньої історії Щербань П.М. та доцент кафедри Щербань Т.Ю. 

У передмові до посібника автори гордо і авторитетно повідомляють, що «…навчальний посібник з новітньої історії Росії підготовлений на основі досвіду викладання курсу історії слов’янських народів, складовою частиною якого є історія Росії…», не згадуючи про дійсне джерело походження посібника. Посібник складається з шести глав (так само, як і у А.Філіпова). Кожна глава відтворює основний зміст книжки росіян з незначними стилістичними правками, деякі параграфи, навіть, повторюються у назві.

Шоста глава починається прямим перекладом слово в слово з помилкою у назві місяця:

Книга А.В.Филиппова: 31 декабря 1999 г. первый Президент России Б.Н.Ельцин в предновогоднем обращении к гражданам России сообщил о своѐм решении уйти в отставку… ….За день до добровольной отставки Бориса Ельцина Владимир Путин выступил в крупнейших газетах со статьѐй «Россия на рубеже тысячелетий», в которой обрисовал своѐ видение ситуации и направления, в которых должна развиваться Россия. По признанию главы правительства, за 1990-е гг. объѐм ВВП России сократился почти в 2 раза, снижаются денежные доходы россиян, ухудшилось состояние здоровья граждан.

Посібник П.Н.Щербаня: 31 січня 1999 р. Президент Російської Федерації Б.М. Єльцин під час передноворічного звернення до громадян Росії повідомив про своє рішення достроково піти у відставку… ….. Напередодні добровільної відставки Б.М.Єльцина у провідних газетах країни була опублікована стаття В.В. Путіна «Росія на межі тисячоліть», в якій він висловив своє бачення російських проблем й уявлення про завдання, що стоять перед країною. В.В.Путін визнав, що за 1990-ті рр. обсяг ВВП Росії скоротився майже вдвічі, знизилися грошові доходи росіян, скоротилася середня тривалість життя.

Виникає питання: це примітивний плагіат і компіляція, бо авторам треба було чимось звітувати про наукову роботу кафедри, чи «наукове шахрайство», бо у авторів немає своїх знань про історію Росії?

Дивують і «оригінальні» назви розділів, які свідчать про некомпетентне розуміння авторів деяких історичних процесів. Наприклад, назва п’ятої глави: «Росія на шляху незалежного розвитку», натякає на те, що нібито Росія за часів СРСР була від когось залежною? А може це просто використання модного українського термінологічного «штампу» або свідоме глузування з росіян?

І ще одне питання: Як могли досить поважні науковці – доктор історичних наук, професор Осадчий Ю.Г. і кандидат історичних наук, доцент Панченко А.І. дати позитивну рецензію, а вчена рада Сумського державного педагогічного університету рекомендувати цей «шедевр плагіату» до масового видання?

                                                                                                                                                                       Микола Краєзнавський.

Гость

олег владимирович, снова здравстуйте. Ваш бред нигде не слушают, так решили ещё одну темку открыть? третья, или четвёртая уже?

artyukh

Навіть коли це написав Олег Володимирович, то якщо є факт плагіату, то це, насамперед, плагіат, а не щосьт інше. Тому це не "брєд", а дуже навіть серйозно: такі дії підпадають під статтю кримінального кодексу. Ось тільки чи знає Філіпоов про Щербаня? А якщо знає, то чи подасть до суду? Ну, а осуд з боку порядних колег Щербаня, мені видається, один - "нерукоподаваємость".

Микола

А йому байдуже. Для нього плгіат - і то досягнення. Ви б послухали його лекції і зразу б зрозуміли, який з нього історик. Вивчив два десятки дат та визначень і з монументальним виглядом повторює їх на лекціях із року в рік продовж 30 років.  

Гость

А ставить з себе Щербань невідомо кого, а воно бачиш плагіат він і в Африці плагіат. При чому тут Олег Володимирович?

Суши весла Петя.....Молися, щоб Філіпов до суду не подав!!! Науковці.....горе ви з Гончаренком, а не науковці!!! Плагіатори нещасні, ні собі ні людям, ні ума , ні фантазії!!! Рівень лаборантів у вас не більше, та й до лаборантів вам далеко. Зганьбили честь факультету та університету!

Гость

А почитайте список наукових праць Щербаня, що на сайті його кафедри. Це ж просто сміх: Тези до наукових конференцій у співавторстві. Такого в Україні більше ніде не зустінеш. Навідь студенти пишуть тези одноосібно. А йому, навідь, не соромно таке виставляти. Рівень кандидата "околоисторических наук", а не завідувача кафедрою.

 http://www.sspu.sumy.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=50

Микола

 
Гость написал:
олег владимирович, снова здравстуйте. Ваш бред нигде не слушают, так решили ещё одну темку открыть? третья, или четвёртая уже?

А ви, Петре Миколайовичу, напишіть що-небуть ще.  Тепер бажано про всю "історію государства расєйського". Джерело візьміть тут: http://www.kulichki.com/inkwell/text/special/history/karamzin/karahist.htm і застосуйте усі свої знання з "Методики опрацювання історичних джерел", яку ви читаєте студентам.

От і буде нова тема, або навіть рубрика: "Смішне перо не в гусака, а у Щербаня-історика!"

Нагорода за плагіат від губернатора

 
Микола написал:
Для Щербаня плагіат - і то досягнення. Ви б послухали його лекції і зразу б зрозуміли, який з нього історик. Вивчив два десятки дат та визначень і з монументальним виглядом повторює їх на лекціях із року в рік продовж 30 років.

Рішенням ректорату педуніверситету за видатний вклад у історичну науку Сумської області Щербаня П.М. і його дружину Щербань Т.Ю. представлено до нагороди грамотою губернатора області (як єдиних і найкращих фахівців історичного факультету).

Такого відвертого цинізму щодо оцінки якості наукових досліджень і роботи працівників вищої школи у історії області ще не було.Big smile

Гость

Який жах! Що таке можливо?

Микола

У наш час, мабуть, усе можливо, хоча такі нагороди розглядаються відповідними комісіями у обладміністрації.

Невже там немає розумних людей, які б хоч трішки дотримувалися здорового глузду? Невже Пшенична Л.В., яка сама нещодавно стала науковцем(захистила дисертацію з управління) теж заплющить очі на таке позорище? І ректор СумДУ Васильєв А.О., що очолює комісію по освіті і науці теж за таку халтуру? 

Нагорода від губернатора плагіатору Щербаню П

Що ж почекаємо 4-го листопада і подивимося, як Кудренко А.І. буде нагороджувати Щербаня П.Н.. 

Микола Данько

Ви впевнені, що Пшенична ту дисертацію захистила, а не купила?

Гость

А кого це турбує? Купити краще, ніж списати. У всякому разі чесно.

Микола Данько

І нічого не чесно. Що купити, що передрати - все одно.

Гость

ідіоти.... Steve

Гость

Купити - це замовити, щоб хтось написав. Плагіат - це списування і привласнення чужого. Для науковця - це саме ганебне явище, що свідчить про примітивний професійний рівень або його відсутність...

Гость

А плагіат Щербаня П.Н. пользуется популярностью: http://www.twirpx.com/file/805444/

view counter

Сейчас на форуме

Євген Кудлай

Зарегистрированных 1
Гостей 827
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 179921
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65044
Последний зарегистрированный пользователь beredis

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.