Блоги

«Потєря качєства прі виіграше темпа», - Остап Бендер, «Дванадцять стільців»

Присвячено завтрашньому звіту голови Сумської ОДА
 
Добре, що звіт голови ОДА виставлений на публічне обговорення, а не буде нашвидкоруч виданий депутатам, як це було в минулому році.

Перше, що кидається в очі, - дисбаланс звіту. Так, пункт соціальний захист займає півсторінки, охорона здоров’я – менше сторінки, освіта – знову половину аркуша.  Це, власне, ключові галузі управління суспільним розвитком. Вони ж становлять 90% видаткової частини обласного бюджету. Натомість розділи «Суспільно-політична ситуація» та «Організаційна та кадрова робота Сумської обласної державної адміністрації у 2011 році» написані аж на 8!! аркушів 22-сторінкового звіту.

Фактично «Програма» – це місцевий Закон, на її підставі формуються місцеві видатки. Це насамперед цілі, завдання, заходи, обсяги та джерела фінансування заходів. «Звіт» мав бути обернено пропорційним – залучено, зроблено/не зроблено, чому, притягнено, покарано, в роботі.

Натомість голова Сумської ОДА переобтяжив свій звіт рафінованою статистикою.

Ну а по-друге, ось питання, на які Ваш звіт, Юріє Павловичу, не дає відповідей. Можливо, депутати обласної ради не посоромляться їх озвучити під час сесії.

1. Програмою було передбачено завершення другої черги капітального ремонту Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (утеплення даху, спорудження фасаду), продовження реконструкції приміщення приймального відділення (з облаштуванням центрального входу), інженерних мереж. Проте у Вашому звіті жодного слово про виконання цих завдань. Чому?
2. Програмою передбачено фінансування молодіжного житлового будівництва в області в обсязі 13,5 млн. грн. з бюджетів різних рівнів. Чи використані ці кошти?
3. Програма передбачала введення в експлуатацію 167 тис. кв. метрів загальної площі житла, що надасть змогу 1535 сім’ям отримати житло. На ці цілі передбачалося залучити у 2011 році 53 млн. грн. з державного бюджету за програмою «Доступне житло», відповідно до угоди (у рамках дії Угоди щодо регіонального розвитку на 2011-2013 роки з Кабінетом Міністрів України. Чому у вашому звіті немає нічого про її виконання?
4. Про інвестиції. У власному звіті Ви стверджуєте: «Станом на 01.01.2012 в економіку області залучено 361,8 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій». За який період? І де ці інвестиції? Хто інвестував, куди і скільки?
5. Передбачалося програмою придбання високовартісного медичного обладнання та санітарного автотранспорту на 232,8 млн. гривень. Чому не придбано?
6. Передбачалося придбати для ФАПів та сільських амбулаторій комплекти медобладнання ( 576 шт.) Чому не куплено?
7. Про обласний психдиспансер. Передбачалося введення в експлуатацію ІІ черги. Чому там досі не лікується жоден хворий? Коли без тендеру починали будівництво, то обґрунтовували необхідність обходу конкурсних процедур саме через термінову необхідність лікування хворих. Пройшло два роки. Чому хворі досі не лікуються?
8. Програма передбачала введення в експлуатацію лікувально-терапевтичного корпусу Великописарівської центральної районної лікарні, проте протягом 2011 року там не витрачено жодної копійки. Чому?
9. Чому на даний час припинені роботи в Охтирській районній лікарні, Конотопському пологовому будинку, обласному психдиспансері?
10.  І останнє про медицину. Чому протягом періоду Вашого управління областю зменшуються видатки на харчування хворих та придбання для них ліків?
Я підняв лише пласт обіцянок, зафіксованих у програмі на 2011 рік.  Насправді їх набагато більше, але це вже «Билоє і думи».
view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.