Блоги

Що принесе конотопчанам власний гелікоптер?

Регіональні ЗМІ останніми днями зарясніли тотожними повідомленнями - на Конотопському державному підприємстві «Авіакон» фактично розпочинається період будівництва українських гелікоптерів.

            Ця топ-новина несла не тільки надії на майбутні перспективи в подальшому розвитку «Авіакона», а й безперечну реальність - уже в наступному році в Конотопі буде зроблено перший сучасний вітчизняний вертоліт, який оснастять двигуном ПАТ «Мотор-Січ».

            А як  самі конотопчани ставляться до такої перспективи? Я поспілкувався і з тими хто працює на підприємстві (у них, до речі, єдина думка, що закономірно - одноголосна підтримка проекту), і з тими, хто не причетний до заводу.

            Ігор Лисий, журналіст:

            - Вважаю, це крок уперед у розвитку промисловості не тільки в Конотопі, а й в регіоні в цілому. Звичайно, все це буде тільки тоді, коли ця прекрасна ідея перетвориться в діло. Оскільки «Авіакон» і зараз має вагомий внесок у наповнення міського бюджету, то з виробництвом тут гелікоптерів, ця доля виросте в кілька разів. Суттєво й те, що нарешті в Україні можна мати сучасного, власного вертольота. Гляньте на наші дороги - всюди по них їздять іномарки. Завітайте до магазинів - товари також імпортні… То хоча б у небі літатимуть свої небесні судна! І гелікоптери ті - українські, зроблені в Конотопі…

            Олена Зайченко, педагог:

            - Здається, від слів гарних переходимо нарешті до конкретних справ. Зайшла до однієї з міських крамниць, а там вивіска - товари вироблені на Сумщині. Приємно від цього стало. Гадаю, що й «Авіакону» змайструвати сучасний вертоліт також під силу. І гордитимуться цим не тільки ми, конотопчани, а й всі українці…

            О.М., економіст:

            - Так склалася доля, що нині я працюю в Києві. Та коли довідався, що конотопський «Авіакон» отримає замовлення на виробництво суперсучасних гелікоптерів, зрадів. Адже - це не тільки збільшення доходної частини міського бюджету ( а я знаю, що це таке, бо маю спеціальність економіста), а ще й створення нових робочих місць, розширення виробничої сфери. На заводі працюють кілька моїх добрих знайомих. І вони впевнені, що на підприємстві не буде скорочень, а навпаки - створюватимуться нові робочі місця. І це вселяє упевненість у завтрашньому дні.

            Я розумію, що цей запис, особливо на фоні непростої економічної ситуації в країні, може, й аж надто оптимістичний і райдужний. Але, спілкуючись з людьми, бачу, що вони втомилися вже від депресій і прагнуть цю ситуацію змінити на краще, відчути перспективу, почати нову, успішну сторінку життя в Конотопі та області.

            Відповідно до розробленої Кабінетом Міністрів України Програми вертольотобудування вже наступного року заплановано зібрати 18 гелікоптерів. Тепер головне, щоб заплановане не лишилося на сторінках цього документа. «Авіакон», за словами його директора О.Єніна, готовий до реалізації амбіційних ініціатив та проектів. Тут для цього є  необхідна промислова база, а головне - підготовлені професійні кадри.

view counter
view counter
view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.