Блоги

Зеленський: «Я тут с ума сойду»

В гонитві за голосами виборців Зеленський призначив передчасні вибори до Верховної Ради. Тим самим виграв в чисельності депутатів від своєї партії, але програв в їх якості.

Люди старшого покоління пам’ятають жарт:  «В СССР стихийное бедствие – небывалый урожай». Йшлося про неможливість впоратись з високими врожаями зернових, які іноді траплялись. Не вистачало техніки і зерносховищ.

Схожа ситуація спостерігається  після президентських і парламентських виборів в Україні. Тільки небувалий врожай зараз не на зернові, а на депутатів парламенту від  однієї партії, а саме від «Партії зелених».  Щоправда, як врожай це явище розцінюється лише керівниками цієї партії і новообраним президентом. На тверезу голову цю подію можна оцінити як нашестя зеленої сарани.

Зеленський отримав те, чого і сам не очікував – всю повноту влади в країні. Його попередники всіляко боролися за зосередження в своїх руках якомога більше влади, змінювали Конституцію,  навіть порушували її. А тут і порушувати нічого не треба – парламент опинився в його руках, адже більшість місць у Верховнй Раді з великим запасом зайняли представники його партії, які будуть формувати уряд.

Отже, хоча юридично в країні має бути парламентсько-президентське правління, фактично воно перетворюється на президентське, оскільки президентська більшість буде слухняно затверджувати всі забаганки голови держави. І тут керманич може легко скотитись до авторитарного правління країною з наслідками, відомими з історії.

Виявились і негаразди у феєричній перемозі Зеленського. В гонитві за голосами виборців він за принципом: коси коса, поки роса, призначив передчасні вибори до Верховної Ради. Не було часу знайти на місцях достойних кандидатів на депутатство. Натикали у виборчий список нянь, фотографів, акторів. Деякі виявились навіть без вищої освіти. Довелось для зелених у прямому і переносному смислі  депутатів організувати «курси молодого депутата», на яких їх за тиждень навчать, які кнопки треба натискати у парламенті при голосуванні.

Пригадуються слова Зеленського, які він сказав з приводу будинку  адміністрації президента: «Я тут с ума сойду». Будівля його гнітить. Звісно, поганому танцюристу завжди щось заважає. Але слова ті вирвались мимоволі  не з приводу приміщення.  Керівник держави усвідомив ту тьму проблем, які  йому треба вирішити. Важка таки шапка Мономаха.

view counter

По тематике

Вячеслав Киричок
«Народний фронт» проти Зеленського

Українцям і всьому світові була надана можливість побачити початок розгляду Конституційним Судом (КС) України скарги депутатів на дострокове припинення повноважень...

Вячеслав Киричок
Маленький такой

Новоизбранный президент Украины не учел, что руководить державою - это не то, что играть на подмостках балагана, где рукоплещут твоим...

Вячеслав Киричок
Президент-неофіт

В українській літературі відома історія про неофіта-раба. В реальній історії України президента-неофіта ще не було. Але зірки на небі зійшлися...

Вячеслав Киричок
Зе, ты рано похоронил Порошенко

На такую мысль наводит онлайн голосование за кандидатов в президенты на сайте

https://ukraine-elections.com.ua/election_shortnews/all_news
...

Вячеслав Киричок
Прикол Зеленського. Блискуча відповідь Петра Порошенка

Зеленський шукає, як уникнути теледебатів. І ось йму здалося, що він винайшов ефектний вихід....

view counter
view counter
view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.