Блоги

Суспільство та ЗМІ про партію «Розумна сила»

В м.Суми з’явилися перші адепти «Розумної сили», яких очолює місцевий адвокат Д.Коломієць

Членами партії «Розумна сила», на адресу якої лунали звинувачення у фінансуванні з боку Кремля і яку пов’язують зі «справою Бабченка», здебільшого є колишні міліціонери та прокурори-вихідці з Донбасу, які можуть мати зв’язки з посадовцями-втікачами з команди Януковича.

Увагу журналістів на склад партії звернув високопосадовець одного з правоохоронних органів, який добре обізнаний у «справі Бабченка». Також на думку одного з нардепів «Народного фронту», партія створена «по ідеї росіян, щоб об’єднати невдоволених атестацією ментів», повідомила «Українська правда».

Розслідування видання показало, що партію багато що пов’язує з Донецьком та екс-правоохоронцями, які втратили посади після зміни влади. Проте прямі зв’язки з посадовцями-втікачами та фінансування з Росії у відкритих джерелах поки-що не прослідковуються.

Лідером партії є Олександр Соловйов. Сам він розповів, що 20 років працював у правоохоронних органах. З біографії на сайті партії відомо, що Соловйов починав на Донеччині у Красноармійському (нині – Покровському) райвідділі міліції. Радником голови партії є Григорій Мамка, якому закидають провал розслідування важливих справ, зокрема, про шахрайство олігарха-втікача Сергія Курченка. Заступником голови партії є бізнесмен Олександр Савченко.

Судячи з партійних звітів, розміщених на сайті Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), у 2017-му році партія «Розумна сила» отримала 1 мільйон 366 тисяч гривень внесків. З них 1,264 млн – від фізичних осіб, переважно від заступника голови партії Олександра Савченка. 102 тис. надійшло від юридичної особи – ТОВ «Аудиторська фірма Баланс», власник якої Володимир Купченко має донецьку реєстрацію.

Також прослідковується зв’язок партійців з екс-чиновниками-втікачами. Зокрема, зв’язок голови партії Соловйова з його екс-начальником міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком (після виїзду до РФ влаштувався співробітником російської державної корпорації «РОСТЕХ»).

Ідеологією партії є т. зв. «україноцентризм з позаблоковим статусом», але інформаційні повідомлення партії нерідко співпадають з меседжами Кремля.

Партія «Розумна сила» причетна до проведення у листопаді 2017-го Форуму нацменшин, який викликав гучний скандал. Захід мав пройти під егідою «Розумної сили», але тривав менше 20 хвилин, оскільки його зірвали кілька «невідомих у чорному», які назвали форум «шабашем сепаратистів».

Крім того, «Українська правда» зазначає, що інформаційну підтримку партії на початковому етапі діяльності партії надавав всім відомий канал телеканал Newsone.

По тематике

Марина Барабаш
Кандидат по 161 округу Ігор Шкурат – патріот, професіонал справи, офіцер

Україні потрібні патріоти, які своїм життям, працею і службою на благо Батьківщини довели, що мають моральне право представляти український...

Марина Барабаш 08.07.2019 11:49
Марина Барабаш
161 виборчий округ. Хто йде в народні депутати від Роменщини

20 червня 2019 року ЦВК завершило прийом документів від кандидатів на одномандатні виборчі округи. На 161 ОВО з центром у...

Марина Барабаш 21.06.2019 13:02
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.