Блоги

Пристрасті по "Барсі"

20 липня 1986 року в Недригайлові було відкрито культурно - спортивний комплекс, який став окрасою райцентру й району в цілому на прийдешні роки...

Всі, хто хоча б раз побував тут, відзначають його унікальність і практичність. А футболісти, без перебільшення, з усієї України залюбки виходять на зелений килим поля...

Чому я згадав про недригайлівський КСК?

Адже зводився він в основному методом "народного" будівництва.

Тобто, за кожним підприємством, сільгосппідприємством, організацією та установою закріплювалася відповідна ділянка фронту робіт, на якій інколи й після робочого дня, а бо ж  вихідними й трудилися працівники. Звичайно, основні роботи виконували будівельні організації.

Недригайлівський районний комітет Компартії,  менше аніж за рік до відкриття комплексу, очолив Валентин Мельник - будівництво й було його ідеєю.

Він же сам і організовував, і контролював хід робіт, не перекладаючи цього ні на чиї плечі, несучи  відповідальність.

Як все це відбувалося - розповідати не буду. Викликали нарікання (бо ж здебільшого доводилося працювати у вихідні дні), незадоволення - кому він потрібний оцей КСК? Краще дорогу відремонтувати, або щось інше збудувати.

Хоча особисто я з ентузіазмом працював на стадіоні, бо займався спортом і був переконаний, що й через кільканадцять років тут вируватиме спортивне життя.

Валентин Євгенович Мельник від своєї ж затії мав неприємності й проблеми як по партійній, так і по господарській лінії.

Однак, незважаючи ні на що, культурно - спортивний комплекс було зведено. І він уже майже 30 років приносить задоволення не тільки недригайлівцям, а й іншим жителям регіону.

Коротко кажучи: сюди йдуть за здоров'ям. Адже, безсумнівно, заняття фізичною культурою та спортом - це дорога до фізичного загартування і здобуття здорових сил та духу...

Навіщо я про все це розповів?

По - перше, нагадав, що і в радянські часи реальна ініціатива далеко не завжди підтримувалася, а хто її пропонував, мав чималі неприємності.

По - друге, немає вже ні колгоспів, ані радгоспів, зникли деякі підприємства, а КСК й нині приносить людям користь.

Добрим словом вони згадують тодішнього керівника району Валентина Євгеновича Мельника, який не злякався ні вищестоящого партійного керівництва, ані труднощів у будівництві культурно - спортивного закладу.

По - третє, подібна ситуація виникає тепер і навколо ФЦ "Барса", що в Сумах. І чимало жителів просто не розуміють навіщо будується футбольний центр?

І хто ж як не журналісти, повинні інформувати читачів про пристасті навколо "Барси"?

"Футбол починається з тебе"  на Сумщині створюється футбольна академія на 30 тисяч дітей, - зауважив Анатолій Твердоус, директор футбольного центру "Барса", в прямому ефірі обласного телебачення. - Наше завдання - перейти від масовості до якості, але спершу ми робимо акцент на масовість та популяризацію занять спортом. Два наші основні партнери - ФК "Металіст" і ФК "Барселона" - активно допомагають нам у розбудові одного з брендів Сумщини".

До речі, академія ще й буде наступним етапом реалізації розвитку футболу в обасті.

У Сумах ведеться будівництво дев'ятиповерхового комплексу  площею 4500 тисяч  квадратних метрів.

Тут розташуються інтернат дляя 120 юних футболістів і гуртожиток для приїжджих на 200 осіб.

У цьому напрямі днями відбулася зустріч з Реєсом Альгвасилом Монтесиносом, директором Департаменту по відкриттю академій ФК "Барселони" в ФЦ "Барса" (на фото), де за  словами іспанських представників, створені добрі умови...

Тепер у футбольному центрі "Барса" почне діяти система підготовки професійних футболістів за іспанськими стандартами і методикою.І керуватиме даним процесом знаменитий у світі каталонський футбольний клуб "Барселона".

Мабуть, тільки час покаже, чи правильно, незважаючи на труднощі та немалі проблеми, в Сумах пішли таким нелегким шляхом розвитку футболу. Відверто, не так і просто домовлятися з іспанцями.Тим паче, що Суми першими в Україні розпочали співпрацю з "Барселоною".

Проте,  підкреслю, що тисячі юних, а серед них, безперечно, -  талановиті та обдаровані футболісти, будуть відірвані від комп'ютерів та телевізорів, і займатимуться на свіжому повітрі.

Словом, виростатимуть здоровішими, фізично й морально міцніщими і стійкішими.

А це, мабуть, найголовніше...

Комментарии

              гость

очень правильно ...хлеба и зрелищ, жаль за гривну там нельзя мяч попинать - выращиваем активы для олигархов потом продадим миллионов за двадцать гения в трусах, а на футбол не ходим, если ходим жжем фаеры и рожи бьем друг другу, дай барсикам изменить эту тенденцию...

Александр Д.

Интересная статья. (И тема статьи интересная и материал подан интересно). Чувствуется компетентность автора и его активная позиция в вопросах спорта и развития спорта в Сумсой области. И выводы, сделанные автором в статье - правильные.

Гост

футбол - це вже давно не спорт, а шоу і бізнес.

а Україні зараз, коли нафіг добивається промвиробництво і навіть часник з Китаю завозимо, ну от найактуальніше - футбольні стадіони будувати!

              гость

на часнику митнниця заробляє, а  ми по мєсту на футболі Party

view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Чорний телефон (Скотт Дерріксон, 2021)
Чорний телефон (Скотт Дерріксон, 2021)
Кино Кінопалац "Дружба"
18.45
Елвіс (Баз Лурманн, 2022)
Елвіс (Баз Лурманн, 2022)
Кино Планета Кіно
11.00; 14.00; 17.45
Посіпаки: Становлення лиходія (Кайл Балда, Бред Еблесон, 2022)
Посіпаки: Становлення лиходія (Кайл Балда, Бред Еблесон, 2022)
Кино Планета Кіно
10.00; 12.00; 13.30; 15.30; 17.00; 19.00
Я - панда (Домі Ші, 2022)
Я - панда (Домі Ші, 2022)
Кино Кінопалац "Дружба"
10.00
Морбіус (Даніель Еспіноса, 2022)
Морбіус (Даніель Еспіноса, 2022)
Кино Планета Кіно
15.15

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.