Блоги

Пристрасті по "Барсі"

20 липня 1986 року в Недригайлові було відкрито культурно - спортивний комплекс, який став окрасою райцентру й району в цілому на прийдешні роки...

Всі, хто хоча б раз побував тут, відзначають його унікальність і практичність. А футболісти, без перебільшення, з усієї України залюбки виходять на зелений килим поля...

Чому я згадав про недригайлівський КСК?

Адже зводився він в основному методом "народного" будівництва.

Тобто, за кожним підприємством, сільгосппідприємством, організацією та установою закріплювалася відповідна ділянка фронту робіт, на якій інколи й після робочого дня, а бо ж  вихідними й трудилися працівники. Звичайно, основні роботи виконували будівельні організації.

Недригайлівський районний комітет Компартії,  менше аніж за рік до відкриття комплексу, очолив Валентин Мельник - будівництво й було його ідеєю.

Він же сам і організовував, і контролював хід робіт, не перекладаючи цього ні на чиї плечі, несучи  відповідальність.

Як все це відбувалося - розповідати не буду. Викликали нарікання (бо ж здебільшого доводилося працювати у вихідні дні), незадоволення - кому він потрібний оцей КСК? Краще дорогу відремонтувати, або щось інше збудувати.

Хоча особисто я з ентузіазмом працював на стадіоні, бо займався спортом і був переконаний, що й через кільканадцять років тут вируватиме спортивне життя.

Валентин Євгенович Мельник від своєї ж затії мав неприємності й проблеми як по партійній, так і по господарській лінії.

Однак, незважаючи ні на що, культурно - спортивний комплекс було зведено. І він уже майже 30 років приносить задоволення не тільки недригайлівцям, а й іншим жителям регіону.

Коротко кажучи: сюди йдуть за здоров'ям. Адже, безсумнівно, заняття фізичною культурою та спортом - це дорога до фізичного загартування і здобуття здорових сил та духу...

Навіщо я про все це розповів?

По - перше, нагадав, що і в радянські часи реальна ініціатива далеко не завжди підтримувалася, а хто її пропонував, мав чималі неприємності.

По - друге, немає вже ні колгоспів, ані радгоспів, зникли деякі підприємства, а КСК й нині приносить людям користь.

Добрим словом вони згадують тодішнього керівника району Валентина Євгеновича Мельника, який не злякався ні вищестоящого партійного керівництва, ані труднощів у будівництві культурно - спортивного закладу.

По - третє, подібна ситуація виникає тепер і навколо ФЦ "Барса", що в Сумах. І чимало жителів просто не розуміють навіщо будується футбольний центр?

І хто ж як не журналісти, повинні інформувати читачів про пристасті навколо "Барси"?

"Футбол починається з тебе"  на Сумщині створюється футбольна академія на 30 тисяч дітей, - зауважив Анатолій Твердоус, директор футбольного центру "Барса", в прямому ефірі обласного телебачення. - Наше завдання - перейти від масовості до якості, але спершу ми робимо акцент на масовість та популяризацію занять спортом. Два наші основні партнери - ФК "Металіст" і ФК "Барселона" - активно допомагають нам у розбудові одного з брендів Сумщини".

До речі, академія ще й буде наступним етапом реалізації розвитку футболу в обасті.

У Сумах ведеться будівництво дев'ятиповерхового комплексу  площею 4500 тисяч  квадратних метрів.

Тут розташуються інтернат дляя 120 юних футболістів і гуртожиток для приїжджих на 200 осіб.

У цьому напрямі днями відбулася зустріч з Реєсом Альгвасилом Монтесиносом, директором Департаменту по відкриттю академій ФК "Барселони" в ФЦ "Барса" (на фото), де за  словами іспанських представників, створені добрі умови...

Тепер у футбольному центрі "Барса" почне діяти система підготовки професійних футболістів за іспанськими стандартами і методикою.І керуватиме даним процесом знаменитий у світі каталонський футбольний клуб "Барселона".

Мабуть, тільки час покаже, чи правильно, незважаючи на труднощі та немалі проблеми, в Сумах пішли таким нелегким шляхом розвитку футболу. Відверто, не так і просто домовлятися з іспанцями.Тим паче, що Суми першими в Україні розпочали співпрацю з "Барселоною".

Проте,  підкреслю, що тисячі юних, а серед них, безперечно, -  талановиті та обдаровані футболісти, будуть відірвані від комп'ютерів та телевізорів, і займатимуться на свіжому повітрі.

Словом, виростатимуть здоровішими, фізично й морально міцніщими і стійкішими.

А це, мабуть, найголовніше...

Комментарии

              гость

очень правильно ...хлеба и зрелищ, жаль за гривну там нельзя мяч попинать - выращиваем активы для олигархов потом продадим миллионов за двадцать гения в трусах, а на футбол не ходим, если ходим жжем фаеры и рожи бьем друг другу, дай барсикам изменить эту тенденцию...

Александр Д.

Интересная статья. (И тема статьи интересная и материал подан интересно). Чувствуется компетентность автора и его активная позиция в вопросах спорта и развития спорта в Сумсой области. И выводы, сделанные автором в статье - правильные.

Гост

футбол - це вже давно не спорт, а шоу і бізнес.

а Україні зараз, коли нафіг добивається промвиробництво і навіть часник з Китаю завозимо, ну от найактуальніше - футбольні стадіони будувати!

              гость

на часнику митнниця заробляє, а  ми по мєсту на футболі Party

view counter
view counter
Душа (Піт Доктер, 2020)
Душа (Піт Доктер, 2020)
Кино Планета Кино
2D: 12.30; 16.00; 3D: 10.15; 14.15; 18.30
Сімейка Крудсів 2: Нова ера (Джоел Крофорд, 2020)
Сімейка Крудсів 2: Нова ера (Джоел Крофорд, 2020)
Кино Планета Кино
2D: 10.30; 12.00; 14.00; 14.30; 3D: 12.30; 16.30; 19.00
Відчайдушні втікачі (Альбер Дюпонтель, 2020)
Відчайдушні втікачі (Альбер Дюпонтель, 2020)
Кино Планета Кино
2D: 10.00; 18.15
Різдво кота Боба (Чарльз Мартін Сміт, 2020)
Різдво кота Боба (Чарльз Мартін Сміт, 2020)
Кино Планета Кино
2D: 10.15; 19.00

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.